dijous, 8 novembre 2018

L'Escola Macià-Companys celebra el 75è aniversari

L'Escola Macià-Companys celebra el 75è aniversari

L'Escola Macià-Companys va celebrar ahir el primer dels actes amb els que celebrarà el 75è aniversari de l'escola i que tindran lloc durant tot el curs. La directora del centre educatiu, Teresa Bohils, indica quines són algunes d'aquestes activitats: "La nostra escola es diu Macià-Companys, porta els noms dels presidents de la Generalitat de quan es va començar a construir la nostra escola i ara, els nens des de P-3 fins a 6è de Primària, s'han començat a documentar per crear un trenca-closques". 

La recerca dels alumnes es pot veure al vestíbul de l'escola, on també s'hi ha ubicat un pastis gegant que acollirà les imatges de gent que ha estat relacionada amb l'escola: "Hem decorat el vestíbul amb un pastís gegant que s'anirà omplint amb fotografies d'ex-alumnes i gent que ha estat relacionada amb la nostra escola per tal de poder-les enganxar al pastís i omplir-lo d'imatges històriques".

A part d'aquestes iniciatives, l'escola també dedicarà el festival de Nadal al 75è aniversari.

 

Comparteix-ho:
Categories:

Comentaris

El temps

Agramunt

18°C

cel serè
prob. precipitació: 0%
humitat: 85%
vent: 10km/h S

 • 29°C
  DG
 • 27°C
  DL
 • 29°C
  DT
 • 27°C
  DC
 • 30°C
  DJ

En directe

Els Informatius